Na dzisiejszej godzinie wychowawczej uczniowie klasy 4 i 5 zmierzyli się z niecodziennym wyzwaniem – przejściem labiryntu🎯 Aby pokonać trasę, wszyscy musieli współpracować, precyzyjnie kierując narzędziem i słuchając się nawzajem. Wyzwaniem były nie tylko zakręty labiryntu, ale i konieczność zachowania cierpliwości i współpracy. Dzięki temu zadaniu uczniowie przekonali się, jak ważna jest komunikacja w zespole. Zabawa była pełna śmiechu, a sukces – wspólną zasługą całej klasy! 😊
Aktualności
Labirynt współpracy – lekcja, która łączy!
15.11.20242
Lekcja biologii w klasie 7
15.11.2024Na lekcji biologii w klasie 7 uczniowie utrwalali wiedzę na temat higieny i chorób układu pokarmowego w wyjątkowy sposób Samodzielnie stworzyli gry edukacyjne takie jak „Milionerzy”, „Planszówka”, „5 sekund” i „Pizza”, które pomogły w przyswojeniu wiedzy w formie zabawy. Po wykonaniu gier, uczniowie wymienili się nimi i grali powtarzając tym samym najważniejsze informacje.
Była to lekcja pełna świetnej zabawy w miłej atmosferze i skuteczna nauka.
Świetlne kule – kreatywna lekcja techniki w klasie 6!
13.11.2024Na lekcji techniki klasa 6 zabrała się za tworzenie własnych, efektownych świetlnych kul! 💡 Uczniowie z zaangażowaniem oplatali balony kolorowymi nitkami, a po wyschnięciu i dodaniu światełek, kule rozbłysły magicznym blaskiem. Dzięki tej kreatywnej pracy wszyscy poczuli odrobinę świątecznej atmosfery, a nowe dekoracje z pewnością dodadzą uroku każdemu wnętrzu! ✨
2
Konferencja - Junior Edu - Żywienie
13.11.2024Dziś nauczyciel naszej szkoły wziął udział w konferencji dotyczącej zdrowego odżywiania oraz programu Junior Edu - Żywienie. To doskonała okazja, by poszerzyć wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych i wykorzystać ją podczas realizowania kolejnych „zdrowych” projektów edukacyjnych. Nowe pomysły i inicjatywy z pewnością pomogą promować zdrowie wśród młodszych pokoleń
„Memory Master”
13.11.2024W minionym tygodniu 13 uczniów i uczennic z klas 4-8 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie leksykalnym z języka angielskiego „Memory Master”. Konkurs ten polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość słownictwa i wyrażeń o stopniu trudności dostosowanym do uczestników poszczególnych klas.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które dotrą do naszej szkoły na początku lutego.
Drzwi otwarte
12.11.2024
Obchody Narodowego Święta Niepodległości
11.11.2024Delegacja z naszej szkoły wzięła udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości i złożyła kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich na Placu 1 Maja w Barcinie.
(zdjęcie pobrane z postu, ze strony Miasto i Gmina Barcin)
Święto Niepodległości ze smakiem – rogalowa niespodzianka dla uczniów!
11.11.2024Z okazji szkolnych obchodów Święta Niepodległości uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu. Jednak to nie koniec atrakcji w tym dniu. Pani Kamila Suszek postanowiła przygotować coś wyjątkowego dla uczniów. Każdy otrzymał pysznego rogala, do którego dołączony był owocowy soczek. Wypiek ten kojarzy się z Dniem Świętego Marcina. Dzięki temu pięknemu gestowi rodzica, dzieci mogły poczuć się bardziej związane z historią swojego kraju, a tegoroczne obchody Święta Niepodległości na długo pozostaną w ich pamięci jako dzień radości i wspólnoty.
Bardzo dziękujemy!!!
3
Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości
07.11.2024W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel, przygotowany przez klasę VIII, z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W jego trakcie poznaliśmy postaci „ojców niepodległości”: Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Józefa Piłsudskiego. W trakcie przedstawienia mogliśmy również posłuchać i zaśpiewać pieśni patriotyczne. Było naprawdę patriotycznie i doniośle! Dziękujemy paniom Honoracie i Patrycji za przygotowanie przepięknej dekoracji, panu Grzegorzowi za nagłośnienie, a panu Krzysztofowi za przygotowanie przedstawienia.
11
"Przyjaciele Zippiego"
07.11.2024Uczniowie z klasy 3 rozpoczęli przygodę z programem "Przyjaciele Zippiego". Ma on na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami. Trzecioklasiści już wiedzą, że przez cały cykl zajęć towarzyszyć im będą przygody ich rówieśników oraz pewnego patyczaka o imieniu Zippi. Na pierwszych zajęciach, nasi mali artyści stworzyli własne, unikatowe patyczaki. Zręczne palce i mnóstwo wyobraźni pozwoliły im wykonać niezwykłe postacie. Po tej kreatywnej rozgrzewce, dzieci z zainteresowaniem wysłuchały początku opowiadania.
Na tym jednak zajęcia nie skończyły się. Sala lekcyjna stała się bowiem bogatsza o nowych lokatorów. A są to...? Oczywiście patyczaki. Od teraz dzieci będą się zajmować trzema ciekawskimi stworzeniami. Uczyć się będą w ten sposób odpowiedzialności, opiekuńczości, a także poczucia obowiązku. Przy okazji uczniowie poznali też ciekawostki na temat hodowli patyczaków. Zatem, sami zobaczcie, ile różnych aktywności i umiejętności daje zaledwie jedna lekcja. Już za tydzień kolejne zajęcia...
Talenciaki
06.11.2024Akcja zbierania TALENCIAKÓW dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Wspólnymi siłami udało się zebrać aż 1027 punktów. Dziś dotarła do nas zamówiona nagroda oraz list.
DZIĘKUJEMY!!!
Tajniki Pogody: Czwartoklasiści na Tropie Składników Atmosfery i Prognoz Meteorologicznych!
06.11.2024Na jednej z ostatnich lekcji przyrody uczniowie zgłębiali temat składników pogody, ucząc się o podstawowych elementach, które ją kształtują, takich jak temperatura powietrza, ciśnienie atmosferyczne, wiatr, opady, wilgotność oraz zachmurzenie. Dzięki tym informacjom czwartoklasiści zrozumieli, jak te czynniki wpływają na codzienne warunki atmosferyczne, a także jak prognozuje się pogodę.
Podczas zajęć uczniowie wykonali własne mapy pogody, które pozwoliły im praktycznie zastosować zdobytą wiedzę. Była to świetna metoda na zdobycie umiejętności analizowania danych meteorologicznych i przedstawianie ich w formie graficznej.
Wcielono się również w rolę osób zapowiadających pogodę.
Lekcja zakończyła się podsumowaniem, w którym uczniowie podzielili się wrażeniami i refleksjami na temat pracy z mapą.
Lekcja historii
06.11.2024W klasie V odbyła się ciekawa lekcja historii poświęcona mitologii greckiej. Uczniowie zaprezentowali swoim kolegom wybranych greckich bogów: jak byli przedstawiani, czym się opiekowali, gdzie zamieszkiwali oraz nawet zaprezentowali ich atrybuty. Dzięki temu dzisiaj do szkoły dotarło nawet kowadło i młotek Hefajstosa. To była ciekawa lekcja!
Jesteśmy dumni!
06.11.2024Dwie uczennice z naszej szkoły odebrały nagrody zdobyte w gminnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Ziemia, woda, powietrze-strażacy na straży ochrony środowiska”.
Maja Andler zdobyła I miejsce, a Kornelia Ciochoń miejsce II.
Serdeczne gratulacje dla obu uczennic!
Zaproszenie
01.11.2024Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji organizowanej przez Starostwo Powiatowe oraz Zespół Szkół Specjalnych w Żninie pt. "Prosta droga - wsparcie osób z niepełnosprawnościami przez instytucje publiczne".
Drużynowy Turniej Szachowy
01.11.2024Brawo dla naszych szachistów! W obu kategoriach wiekowych nasze drużyny zajęły 2 miejsce!
W rozgrywkach udział wzięli: Nadia Suszek, Marcel Cięgotura, Antoni Grądziel, Kuba Wiśniewski, Hubert Zajdlewicz, Eligiusz Kachel, Wiktoria Andler, Wiktor Łanino.
6Zespół Szkół w Barcinie
W gościnnych progach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyły się gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach drużynowych. Nad spotkaniem czuwał i sędziował Aleksander Polak. Po emocjonujących rozgrywkach w Igrzyskach Dzieci 3 miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. dr. Stanisława Krzysia w Barcinie, na 2 miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu ,zaś 1 miejsce wywalczyła nasza drużyna w składzie: Helena Koniszewska, Franciszek Wera, Dominik Szlachcikowski i Juliusz Woźniak. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych 2 miejsce zdobyła ekipa ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu, zaś 1 miejsce należało do naszych uczniów: Zuzanny Kwaśniewskiej, Szymona Wardęckiego, Mikołaja Pendera i Jeremiasza Łabęskiego. Wszystkim uczestnikom i ich trenerom serdecznie gratulujemy, zaś zwycięskim drużynom życzymy powodzenia na etapie powiatowym.
Wybrzeże Słowińskie – Odkrywamy Tajemnice i Wspomnienia Znad Bałtyku
01.11.2024W klasie 5 odbyła się lekcja geografii poświęcona Wybrzeżu Słowińskiemu. Celem zajęć było zapoznanie uczniów z unikalnymi cechami krajobrazu nadmorskiego, jego przyrodą oraz atrakcjami turystycznymi.
Uczestnicy zajęć mieli możliwość zaprezentowania pamiątek, które przywieźli znad morza.
Słodkim uzupełnieniem lekcji były gofry z pysznymi dodatkami. Wszyscy z radością delektowali się ich smakiem.
Zaplanowane są kolejne spotkania poświęcone polskim regionom.
Jakich niespodzianek mogą spodziewać się uczniowie? Czas pokaże
Lekcja biologii
01.11.2024W klasie 7 przeprowadziliśmy lekcję biologii poświęconą składnikom pokarmowym, ich funkcjom oraz znaczeniu dla zdrowia człowieka.
Lekcja rozpoczęła się od krótkich wypowiedzi uczniów, którzy omawiali poszczególne składniki.
Częścią zajęć była wystawa produktów spożywczych, której celem było zobrazowanie ich różnorodności.
Prezentacja okazała się dużym sukcesem. Uczniowie wykazali się kreatywnością. Zajęcia sprzyjały również interakcji, a uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań i wymiany opinii.
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie